براى نخستین بار شروع کلاس هاى موسیقى کودک در انستیتو پیانو پویان (روزهاى پنجشنبه)، این کلاسها در گروه سنی ٢ تا ٧ سال و بصورت گروهى تشکیل مى شود:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلاسهاى موسیقى کودک با شماره هاى ۸۸۳۵۹۴۵۵ و ۸۸۶۳۸۳۴۸ تماس بگیرید🎼

امروزه ثابت شده که حافظه می‌تواند از طریق موسیقی تقویت شود و افرادی که از کودکی در معرض آموزش و بازی‌های موسیقایی بوده‌اند‌، حافظه بسیار بهتری دارند. ریتم، ملودی، هارمونی و… جزو عواملی هستند که موجب تقویت حافظه و خلاقیت می‌شوند.
موسیقی به خاطر ایجاد ارتباط بین اعضای مختلف حرکتی و حسی بدن نقش مهمى در پیشرفت حافظه و ایجاد زمینه های خلاقیت دارد. موسیقی اعضای مختلف بدن را با هم هماهنگ می‌سازد و مهارت‌های انسان را بالا می‌برد، آموزش موسیقی اگر در دوران پیش از دبستان شروع شود باعث روان شدن حرکات بدن کودک شده و مهارت او را در نوشتن افزایش میدهد چرا که وقتی کودکى می‌خواهد آهنگی را بنوازد باید برای نواختن ملودی بین انگشتان دست چپ و راست و چشم هماهنگی ایجاد نماید.
اجراى موسیقی برمبناى نظم و ترتیب است زدن یک آهنگ یا یادگیری آن مستلزم برنامه و اصول خاص مى باشد، براى مثال کودکى که می‌خواهد آهنگ بنوازد باید بداند در کجای کارش از ملودی استفاده کند چه زمانی ریتم بزند، چه زمانی شروع به خواندن نماید، کجا سرعتش زیاد و کجا کم شود، همه این کارها دارای نظم خاصی مى باشد بنابراین کودکان به اهمیت استفاده از نظم در بقیه کارها نیز پی خواهد برد.
– بخاطر گروهی بودن این کلاس، ویژگی های همکاری،درک و کمک رسانی و قوانین کار تیمی در کودکان ایجاد و رشد پیدا مى کند این موضوع با توجه به اینکه امروزه اغلب کودکان تک فرزند هستند امر بسیار مهمی قلمداد مى شود.
_تاثیر موسیقی بر هر دو نیم کره مغز باعث می شود تا ارتباط این قسمت ها با یکدیگر تسهیل شده و ضریب لحظه ای هوشی بالا رود. این هماهنگی همچنین برای درمان لکنت کلام بسیار مفید است. – در کلاسهای موسیقی کودک به سبب انجام فعالیتها و بازیهای موسیقایی، کودکان با ساز پیانو نیز آشنایی پیدا میکنند که این امر باتوجه به اینکه پیانو یک ساز جهانی و مادر است موجب ارتباط بیشتر و درک بهتر پیانو از سنین پایینتر برای کودکان خواهد شد.